פיסול אקולוגי

מזה פיסול אקולוגי

פיסול אקולוגי הוא צורת אמנות המשלבת חומרים טבעיים או תעשייתיים ונושאים סביבתיים כדי ליצור יצירות המתקשרות עם המערכת האקולוגית שמסביב ומשקפת אותה. ניתן ליצור פסלים אלה בחללים חיצוניים או באמצעות חומרים טבעיים בסביבה פנימית. מטרת הפיסול האקולוגי היא להעלות את המודעות לנושאים סביבתיים ולעודד אנשים לעסוק בסביבתם, תוך טיפוח תחושת כבוד והערכה לעולם הטבע. צורת אמנות זו מקדמת לעתים קרובות פרקטיקות ברות קיימא ומשמשת כתזכורת לקשר שלנו עם הטבע. פסלים אקולוגיים יכולים ללבוש צורות וסגנונות שונים, החל ממיצבים מופשטים ועד לפריטים ייצוגיים יותר הדומים לחפצים טבעיים או לבתי גידול. בסך הכל, פיסול זה הוא דרך יצירתית ומשפיעה להציג את היופי והשבריריות של הפלנטה שלנו תוך השראה לאנשים לנקוט בפעולה כדי להגן עליו.

חינוך וסביבתיות

בשנים האחרונות , נוצר לחץ ציבורי של ממש על העיריות לגבי פתרונות אקולוגיים –לפסולת הרבה שהיא תוצאת לוואי לחיים המודרניים. מדובר בחומרים שאינם מתכלים ומזהמים בכך את המרחב הציבורי במיקרו  ואת כדור הארץ במקרו.

הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו לבצע פיסול אקולוגי בגני שעשועים, מעגלי תנועה, פארקים, חצרות בתי ספר ובכלל במרחב הציבורי.

החברה מקיימת סדנאות לפיסול אקולוגי עם הקהילה במסגרתן נפגשים 3 דורות – ילדים, הורים, סבים, סבתות ויחד מייצרים פסלים אקולוגיים מאשפה ביתית ותעשייתית. זאת במסגרת בתי הספר והגנים.

יתרונות רבים לפעילות זאת:

– מעורבות חינוכית פעילה של ילדים רבים ביצירת חלופה ברת קיימא לפסולת ממוחזרת.

– יצירת גאווה וגיבוש כיתתי י ,יצירת אתגר תחרותי, המוצרים מוצגים במקום מרכזי לגאוות התלמידים

– אירוע עוגן שממרכז עשייה חינוכית בת מספר ימים.

– חשיפה תקשורתית נכונה יכולה למנף את המסר, בנושא שדרוג המרחב הציבורי באמצעות פרוייקט ירוק

ערים בהם ניהלנו פרויקטים לשיפור חזות המרחב הציבורי : נתניה, חדרה ועוד….בקשה לצרף את הרשימה.

החברה של מאירה לזניק פריימן היא חברה ייחודית העוסקת בשדרוג מראה המרחב הציבורי בערים ישובים ובפרויקטים נדל"ניים, מרעיון ועד גמר ביצוע בתוך כך גם פרויקטים אקולוגיים, ירוקים. כמו מתקני משחק מחומרים מתכלים, פסלי חוצות במרחב הציבורי, סדנאות נייר, סדנאות ירוקות וכדומה

החברה הוקמה בשנת 1997 ע"י מאירה לזניק-פריימן ומנוהלת על ידה עד היום

לקבלת מידע נוסף על אמנות אקולוגית, פסלים אקולוגיים  עם חברת מאירה לזניק פריימן התקשרו כעת או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן